~ Grasstraw (草草) místo konání festivalu ~

Podstatnou součástí mých dosavadních zkušeností s bosými nohami byla moje cesta do města Chiayi 嘉義 na festival Grasstraw. Den začal tím, že mi A-De dal prohlídku nejfantastičtějších stánků s jídlem, se kterými jsem se na Tchaj-wanu setkal. Měl jsem pivní palačinky z mořských plodů, průsvitné ovocné želé, ředkvičky, medová voda, kiwi jogurtový nanuk, a širokou škálu dalších občerstvení. Zatímco nekonečné možnosti jídla byly pokušením ztratit se, měl jsem představení k natáčení.

~ 溜溜 s pohledem upřeným na můj nanuk ~

Tanečníci bosých nohou a-De a Yun předváděli pracovní sólové choreografie na venkovní scéně, experimentování s přírodními prvky, než v listopadu debutují ve finálních verzích. Výkon A-De soustředil hromadu listů jako jevištní rekvizitu. Zpočátku šel tichým, houpavým pohybem, než skočil do listí,nechal nohu vyplazovat napjatými pohyby. Postupně se objevil v znovuzrození svého druhu, vysmíval se publiku kymácejícími se pohyby a rychlými výrazy obličeje. Výkon A-De okamžitě přešel do yunova ambiciózního splynutí lidského a zvířecího chování, což je působivý úkol, který je dále komplikován rolí 溜溜 v tanci. Yun tančila v tandemu s Lulu, improvizací válčících povah, kde během představení reagovala na 溜溜ovy klusy, šrouby a pohyby.

~ A-de vystupující poblíž hromady listů ~

Ať už je to používání zvířat jako nepoctivých prvků na jevišti, nebo zkoumání sopečných hor ve středu odpoledne, zjistil jsem, že bosé nohy si hrají se spontánností a přírodou jako integrovanou součástí jejich každodenního zážitku.

~ Yun A 溜溜 tanec ~

Yun pro mě byla nejen přátelskou tváří, ale také inspirací v tanci. Když tančí, můžete vidět, jak se přizpůsobuje rytmu a pohybu tance; je tak jasné, že tančí svou myslí, tělem a duší. Minulý týden jsem se mohl zúčastnit jednoho z workshopů Yun “Wild Movement”. Nikdy jsem se nezúčastnil taneční třídy, která by se tolik soustředila na to, aby byla v souladu s vaším tělem-bylo to úžasné! Udělali jsme vše od kontaktního dýchání pro relaxaci jádra, zrcadlení pohybových her, a pomalé boje, které vyžadovaly, abyste reagovali a kroutili se na příchozí končetiny vašeho partnera. Yun nás povzbudil, abychom se vzdali zírání na našeho partnera jako na náš primární způsob “vidění”, a rozšířit naše schopnosti sluchu a periferního vidění jako holističtější způsob spolupráce tanec a pohyb s ostatními lidmi. Ke konci, sotva jsem slyšel hudbu nad smíchem a výkřiky radosti od účastníků. Bylo to poutavé, poučné, plné verbální a fyzické zpětné vazby, a celkově se cítil bezpečně zbavit stresu a svobodně se otevřít tanci a pohybu bez úsudku. Zde je odkaz na workshopy níže, pokud máte zájem; 3. a 17. května jsou další dva!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelR9Sg9Eqs9wAsMniD6nqacK97DMP6wt3wiMkRYmZvUpTz5Q/viewform

~ Me in the slow-mo “fighting ring” ~

Den jsme zakončili na festivalu Grasstraw slavnou polévkou z rybí hlavy města Chiayi. Jídlo se skutečně řadí mezi první desítku mých nejoblíbenějších jídel všech dob. Během večeře, přiznal jsem se a řekl jim své dlouho skryté, vinné tajemství…

Piju boba čaj se 100% cukrem.

Já vím, já vím, prosím, čtenáři, odložte vidle.

Zjevně větší tabu, než jsem si představoval, moji přátelé u bosých nohou se rozhodli, že mě doprovodí na místo boba, kde jsem dostal polovinu cukru a vyzkoušel tradiční “Boba kejdu” vyrobenou z maniokové mouky. Po úvaze musím říct, že to na mě roste. I když někdy toužím po tom smrtelně sladkém, dezertním Boba čaji, nová hladina cukru je pro každodenní pití mnohem udržitelnější.

Celkově jsem tak ráda, že mám stáž, která mi nejen pomáhá procvičovat čínštinu a poznávat různé aspekty současného tance, ale také aby moje studium v zahraničí bylo co nejautentičtější a nejpříjemnější, včetně bubble tea.

Sledujte můj další příspěvek, kde píšu o bosých nohách “ výkon!

O autorovi

Ahoj všichni! Jmenuji se Jack Manting a jsem americký student třetího ročníku studující v zahraničí na National Taiwan University (台大). Pro semestr jaro 2023 jsem stážista v tanečním divadle Bare Feet Dance Theatre, kde mohu zažít jejich každodenní život naplněný až po okraj hloupými zvířaty, společným tancem a krásnými přírodními prostory. I když moje taneční pozadí je v salse, jsem tak nadšený, že jsem v tanečním divadle bosých nohou a dozvídám se o nových současných choreografických stylech. Sledujte na mém blogu, když sdílím svou cestu prací v této úžasné společnosti!